Karakasım Spor

Uzun yıllar bölge futbolunun liderliğini üstlenmiş, mazisi başarılarla dolu, aralıksız 5 yıl hudut kupasını kazanarak müzesine götüren Karakasım amatör olmadan da başarılarıyla göz dolduruyordu. Yıllar önce Karakasım Köyü gençleri ve ileri gelenleri bir araya gelerek önce Mehmet Güner’in kahvesinde daha sonrada bugünkü köy kahvesinde spor faaliyetlerine başladılar.

Futbol sahasına yakınlığı nedeniyle bir süre de Adil BEKLER’in kahvesi lokal olarak kullanıldı. Ancak derneğe ait olmayan lokal binaları kiralık olduğu için büyük bir maddi zarara neden oluyordu. Bunu önlemek ve derneğe yeni bir bina kazandırmak amacıyla girişimler başlatıldı. Dönemin köy muhtarı Ali İhsan KILINÇ ile işbirliği içine girildi. Köy meydanında bulunan, daha önce ahır olarak kullanılan ve o zaman boş olan köy tüzel kişiliğine ait bina köy muhtarı ve ihtiyar heyeti tarafından derneğe kira bedeli olmaksızın verildi. Bu bina spora gönül verenler tarafından kullanılabilecek bir dernek lokali haline getirildi. Dernek halen bu binada faaliyetlerine devam etmektedir.

Karakasım gençlerini düzenli spor çalışmaları sportif faaliyetlerinin içine çekerek boş zamanlarında spor yapmayı, başarılı sporcular olmasını Türk sporunun gelişmesine hizmet etmeye yöneltmek amacıyla bir araya gelen Karakasım köyü ileri gelenleri 14.06.1994 tarihinde yapılan toplantı sonucu Karakasım Spor Kulübü’nü kurma kararı almışlardır. Kurucu üyeler Köy Muhtarı Mehmet AKMAN, Köy sakinlerinden Ali Kaval, İbrahim KILINÇ, Mehmet DÜNDAR, İbrahim DÜNDAR, Metin AKKARTAL, Yücel ÇİMEN, Yaşar ÖZ, Arif AVCI, Necati TOPRAK, Veysel SÜNTER, Ahmet TEKİN, Yaşar ÇOBANER ve Ali BAĞCI’dır.

Karakasım Spor Kulübü ilk genel kurul toplantısını 09.07.1994 günü saat 20:30 da Karakasım Spor Kulübü lokalinde 35 üyenin katılımı ile yapmıştır. Bu genel kurul sonucunda yönetim kuruluna İbrahim KILINÇ, Yaşar ÖZ, Necati TOPRAK, İbrahim DÜNDAR, Aziz MADEN, Ahmet TEKİN ve Ali BAĞCI; denetim kuruluna da Rasim NAR, İlyas DÜMEN, Yaşar ÇOBANER seçilmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir