Okulumuz

Köye okul ilk olarak 1945 yılında köy halkı tarafından imece usulüyle yapılmıştır. Okul adını bulunduğu Karakasım Köyü’nden almıştır. 1977 yılında aynı okul bahçesine eski okulun karşısına devlet tarafından 5 derslikli okul yapılmıştır. 1989 yılında ise 1945 yılında yapılan okul yıkılarak yerine 5 derslikli yeni bir okul daha yapılmıştır.

Ayrıca 1977 yılında köye ortaokul açılmıştır. Okul binası olarak eski nahiye müdürlüğü binası köylüler tarafından imece usulüyle onarılarak ve ikinci kat ilave edilerek kullanılmıştır. 1998 yılında zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılması ve ilkokullar ile ortaokulların ilköğretim adı altında birleştirilmesiyle nahiye binasında eğitim veren ortaokul ilkokulun bulunduğu yere taşındı. 1989 yılında yapılan binaya 2. kat yapıldı. Eğitim öğretime halen burada devam edilmektedir.

Öğrenci sayısının azlığı nedeniyle okulları kapanan Elçili Köyü, Orhaniye Köyü öğrencileri ile Doyran Köyü’nün 2. kademe öğrencileri Karakasım Köyü’ne gelerek öğrenimlerine Karakasım İlköğretim Okulu’nda devam etmektedirler. Çevre köylerden gelen öğrencilere devlet ulaşım ve beslenme konularında yardımcı olmaktadır.

KARAKASIM KÖYÜ İLK VE ORTA OKULU TELEFON NUMARASI : 02842575040

Karakasım Köyü İlkokulu Web Sitesine Girmek İçin Tıklayınız.

Karakasım Köyü Ortaokulu Web Sitesine Girmek İçin Tıklayınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir